Donald Trump képes lehet lezárni az ukrajnai háborút, ha az Egyesült Államok rendelkezésére álló minden eszközt felhasznál ennek érdekében – mondta Volodimir Zelenszkij a Fox News hírtelevíziónak adott, kedden sugárzott interjúban.
Donald Trump amerikai elnök akár atomfegyvereket is adhat Ukrajnának, hogy a további orosz agressziót elrettentse – idézi Nicholas Drummond brit hadiipari elemzőt az Express.
A Reuters hírügynökség exkluzív információkat szerzett arról, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök milyen feltételekkel lenne hajlandó tárgyalni Donald Trumppal egy esetleges ukrajnai tűzszünetről. Az orosz vezető nyitott a megbeszélésekre, de ragaszkodik ahhoz, hogy Ukrajna mondjon le NATO-csatlakozási terveiről, és nem hajlandó jelentős területi engedményekre. A hírügynökség öt, a Kreml gondolkodását ismerő forrásra hivatkozva számolt be a részletekről.
Oroszország nem volt a létét fenyegető veszélyben, ezért nem használt eddig az ukrajnai háborúban atomfegyvert – magyarázták orosz szakértők az MK.ru-nak.
Kemény kritikát kapott Olaf Scholz német kancellár Volodimir Zelenszkij ukrán elnöktől az Európai Parlament előtt tartott beszédében - jelentette a Politico.
Oroszország atomfegyverei elrettentésre valók, Moszkva álláspontja továbbra is az, hogy a nukleáris háborút el kell kerülni – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter ma Brazíliában.
Vlagyimir Putyin orosz elnök november 19-én jóváhagyta az Oroszország nukleáris elrettentésre vonatkozó változtatásokat. A döntésre éppen azt követően került sor, hogy Washington engedélyezte az ukránok számára, hogy ATACMS-rakétákkal csapjanak le bizonyos oroszországi célpontokra – közölte az orosz Gazeta.
Pénteken telefonbeszélgetést folytatott Olaf Scholz német kancellár Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – csaknem két évvel ezelőtt volt példa hasonlóra. A kancellárt még saját koalíciós partnere is bírálta, ahogy kritikát fogalmazott meg Donald Tusk lengyel miniszterelnök is. Ugyanakkor európai szempontból Donald Trump megválasztása után akár logikus lépésként is értelmezhetünk egy ilyen kapcsolatfelvételt, ahogy ez a német kormányfő indoklásában is megjelent. De miért éppen most került sor a hívásra, mit hozhat ez Scholznak és mit Putyinnak?
Olaf Scholz német kancellár múlt pénteki telefonhívása Vlagyimir Putyinnal komoly nemzetközi visszhangot váltott ki. Több európai vezető szerint a lépés gyengíti az EU egységes fellépését Oroszországgal szemben, és erősítheti Putyin pozícióját.
Oroszország újfajta fegyvereket fog bevetni Ukrajna ellen, ha az ATACMS típusú harcászati ballisztikus rakétákat valóban orosz terültek ellen használják - jelentette be Vjacseszlav Vologyin, az orosz törvényhozás egyik vezető alakja.
Hétvégén robbant a hír, hogy Joe Biden amerikai elnök engedélyezte az ukrán haderőnek, hogy nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják Oroszország belső területeit. Vlagyimir Putyin orosz elnök arról beszélt korábban, hogy ha Amerika ezt meglépi, Washington hadviselő féllé válik, hiszen az amerikai ATACMS-rakétákat szerinte csak amerikai katonák segítségével lehet célra vezetni. Trump emberei már harmadik világháborútól rettegnek, pedig a helyzet egyelőre nem tűnik ennyire drasztikusnak. Racionálisan lehet rá számítani, hogy az oroszok most vesznek egy nagy levegőt és 2025 februárjáig elnézik az újabb vörös vonal átlépését, ennek pedig több oka is van.
Reagált a Kreml arra a hírre, hogy az Egyesült Államok engedélyezte Ukrajnának, hogy Oroszország területét támadják nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal.
Az ukrajnai háború lezárására irányuló diplomáciai erőfeszítések felerősödtek, mióta Donald Trump republikánus elnökjelölt megnyerte az amerikai választásokat. Ukrajna szövetségesei új megoldásokat keresnek, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt és Vlagyimir Putyin orosz államfőt tárgyalóasztalhoz ültessék, így Recep Tayyip Erdogan török elnök is saját megoldással állt elő - írta a Bloomberg.
Az elmúlt hetekben hatalmas viharokat gerjesztett, hogy több ország hírszerzése szerint is több ezer észak-koreai katona jelent meg Oroszországban, Kurszk közelében. A Bloomberg jelentése szerint ez még csak a kezdet lehet, a jövőben ennél sokkal több fegyveres érkezhet.
A vasárnap hajnali Ukrajna elleni hatalmas orosz légitámadást Donald Tusk lengyel kormányfő is kommentálta az X-en, amelyben finoman beszólt Olaf Scholz német kancellárnak, aki a minap beszélt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, telefondiplomáciát folytatva.
Oroszország felhívást intézett Donald Trumphoz, maradjon a párizsi megállapodásban és teljesítse a klímacélokat. A Gazprom úgy döntött, hogy leállítja az OMV irányába irányuló gázszállításokat, Ausztria kancellárja nyugtat. Őrizetbe vettek a katonai kémelhárítás és az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) nyomozói egy újraaktivált orosz katonai hírszerzőt, aki az ukrán fegyveres erők különleges műveleti erőinek (SZSZO) soraiban szolgált. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legújabb információival.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Hosszú tárgyalások után lett alku.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?