Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szombaton szokatlanul erős dicsérettel nyilatkozott Donald Trump amerikai elnökről, kiemelve, hogy Trump sokkal jobban érti az ukrajnai konfliktus gyökereit, mint bármely más nyugati vezető. A kijelentés egy nappal azután hangzott el, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök Szentpéterváron tárgyalt Steve Witkoffal, Trump Ukrajna-ügyi különmegbízottjával a háború lezárásának lehetőségeiről.
Donald Trump különmegbízottja, Keith Kellogg tábornok egy háború lezárását célzó javaslat részeként felvetette, hogy Ukrajnát a második világháború utáni Berlin mintájára fel lehetne osztani nyugati és keleti övezetekre – számolt be a Telegraph.
Miközben a vámháború témája uralta a világsajtót, viszonylag kevés figyelmet kapott annak ténye, hogy hetek óta várunk, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök reagáljon az Ukrajna és USA által felvetett, 30 napos általános tűzszüneti javaslatra. Donald Trump amerikai elnök türelme állítólag már igencsak fogyatkozóban volt, mielőtt a tőzsdei összeomlással fűszerzett kereskedelmi adok-kapok elterelte a figyelmét; most azonban, hogy a vihar csendesülni látszik, ismét Putyinra és Ukrajnára szegeződhet a washingtoni vezető szeme. Trumpnak most Oroszországra kellene nyomást gyakorolnia, hogy a háború befejezése közelebb kerüljön, Putyin érdeke azonban továbbra is az, hogy húzza az időt, amíg katonái dolgoznak a frontvonalon.
Vlagyimir Putyin orosz államfő fogadta Szentpéterváron Steve Witkoffot, az amerikai elnöki különmegbízottját - közölte pénteken a Kreml sajtószolgálata.
Úgy néz ki, kezd fogyni Donald Trump amerikai elnök türelme az oroszoknak felajánlott tűzszünet kapcsán: új posztot tett ki Truth Socialre, melyben Moszkvát sürgeti a cselekvésre.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentése szerint száznál is több kínai állampolgárságú katona harcol Oroszország oldalán a frontvonalon – közölte az Ukrajinszka Pravda. Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka bejelentette, hogy az ukrán hadsereg drónnal semmisített meg egy orosz Tu-22M3 típusú stratégiai bombázót - számolt be a Kyiv Post. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.
Az orosz TASZSZ hírügynökség számolt be arról, hogy egyáltalán nem lehet véletlen az amerikai elnök első külföldi útjának helyszínválasztása.
Szumiban folytat szárazföldi hadműveletet az orosz haderő, azzal a céllal, hogy "pufferzónát" hozzanak létre a határ túloldalán. Közben heves harcok dúlnak Toreck városában és Pokrovszk külterületein is. Donald Trump amerikai elnök már nagyon várja, hogy sikerüljön megállapodni az oroszokkal a tűzszünetről, a Kreml tegnap is kvázi-pozitív választ adott, de az EU-s vezetők szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök csak az időt húzza. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elismerte: Belgorodba is betörtek az ukrán csapatok. Az éjjel Oroszország Iszkander-rakétát lőtt ki Ukrajnára. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Az orosz-ukrán megállapodás „valamennyire közeledik,” de aggasztó, hogy Oroszország jelenleg „bombáz, mint egy őrült” – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök az Independent cikke szerint.
Donald Trump belső köre azt tanácsolja az amerikai elnöknek, hogy ne folytasson közvetlen beszélgetést Putyinnal, amíg az orosz vezető nem kötelezi el magát egy teljes körű ukrajnai tűzszünet mellett. Volodimir Zelenszkij kijelentette: soha nem fognak beleegyezni a megszállás alatt lévő területek elcsatolásába. Közben az ukrán katonák szerint az orosz rohamok ereje kezd megfogyatkozni, légvédelmük pedig egyre nagyobb károkat szenved el. Állítólag az orosz harckocsik javítási üteme lelassult, ami így már elégtelen a csatatéren elszenvedett veszteségek kompenzálására. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Megnevezete azokat az ukrán vezetőket a kijevi Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU), akik szerintük támogatják Vlagyimir Putyin orosz elnök azon ötletét, hogy „külső irányítás” alá kerüljön Ukrajna – írja az Ukrainszka Pravda.
Alexander Stubb finn elnök bejelentette, hogy a "tettrekészek koalíciójának" tagjai egyetértenek abban, hogy szükség van egy kiválasztott európai vezető és Oroszország közötti párbeszédre. A kapcsolatfelvételre Franciaország vagy az Egyesült Királyság vezetőjét tartják alkalmasnak - írta meg a Kyiv Independent.
Oroszország a szíriai energiaválságot kihasználva igyekszik megtartani katonai támaszpontjait az országban, miközben megtagadja Bassár el-Aszad volt szíriai elnök kiadatását az új kormánynak. Moszkva februárban megkezdte az olaj- és gázszállítmányok küldését Szíriába - jelentette a Moscow Times.
Oroszország továbbra is szeretne együtt dolgozni az Egyesült Államokkal, hogy békés megoldás szülessen az ukrajnai válságra – idézi Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivőt a TASZSZ.
Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán azt mondta, nem kell túl komolyan venni Vlagyimir Putyin és más orosz vezetők „őrült” kijelentéseit a béketárgyalásokkal kapcsolatban, mivel ez az orosz taktika része – írja az Ukrajinszka Pravda.
Az Európai Bizottság Fehér könyve mentén fektetik le a kontinens védelmének elkövetkező éveit Varsóban. Az egyezkedésnek az adta meg az alaphangot, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök, sok évnyi hibridkóstolgatás után, közvetlenebbül is célba veheti az EU-t. A Bizottság álláspontja szerint a bürokratikus korlátok eltörlése elengedhetetlen lesz a teljes stratégiai függetlenség kiépítéséhez.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Teljesen nyíltan beszélnek már róla.
Nehéz piaci körülmények között is lehet jó részvényeket találni.
Mozgalmas hétkezdet után újabb eseménydús napot láthatunk.
Friedrich Merz első útjai Párizsba, Varsóba és Kijevbe vezetnek majd.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.